BE kategóriás jogosítványra van szükséged, ha nehéz pótkocsi vontatását tervezed!

Egy személyautóra vagy tehergépjárműre szóló jogosítvány nem mindig elég a boldoguláshoz. Attól függően, hogy mivel foglalkozik valaki, szükség lehet még kiegészítő tanfolyamok elvégzésére is, ahol további jogosítványokat is meg lehet szerezni. Ilyen a BE kategóriás jogosítvány is.

A BE kategóriás jogosítvány azoknak jelent segítséget, akik vontatni szeretnének autójukkal valamilyen nehéz pótkocsit. Nehéz pótkocsi kategóriába azok a pótkocsik tartoznak, amiknek az össztömege meghaladja a 750 kg-t, a két jármű tömege pedig összesen, több, mint 3500 kg. Egy ilyen nehéz pótkocsi lehet például lakókocsi, de lószállító, hajószállító vagy tréler is. Fontos tudni, hogy a B kategóriás jogosítvány megléte előfeltétele a BE kategóriás jogosítvány megszerzésének.

Fordulj bizalommal autósiskolánkhoz, és jelentkezz BE kategóriás jogosítvány tanfolyamra, szerezd meg kedvező áron az új engedélyedet! A részletekkel kapcsolatban elérhetőségeink bármelyikén érdeklődhetsz!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.