Tel.: 06-30-341-0116 vagy 06-30-899-8117

A vezetés szabaddá tesz, önállóságot ad!

Motor AM, A1, A2, A kategória

A kategória (korlátozás nélkül)

– Jelentkezhet mindenki, aki a 23 és fél évét betöltötte

– a beiratkozáshoz szükség van a személyi igazolványra, lakcímkártyára

– és ha van, érvényes vezetői engedélye, akkor a vezetői engedély fénymásolata. Amennyiben a jogosítvány orvosi alkalmassági ideje lejárt, vagy még nem rendelkezik jogosítvánnyal, szükséges egy egészségügyi alkalmassági igazolás(I.csoport)

„A” kategóriás vizsgára  bocsátás feltételei

• Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámainak és előírt menettávolság (26 óra/ Min.390 km ) teljesítése
  • elméleti vizsgát legkorábban a 18. életév betöltése előtt 3 hónappal lehet tenni
  • A gyakorlati képzés kizárólag a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg, forgalmi vizsgát a 18. életév betöltése után tehetsz.

-olyan motorkerékpár, amely nem tartozik „A”, „A2”, „A” korlátozott kategóriába

„A” kategóriás jogosítvánnyal az alábbi járműveket vezetheted

-olyan motorkerékpár, amely nem tartozik „A”, „A2”, „A” korlátozott kategóriába

-továbbá olyan motoros tricikli is vezethető, amely teljesítménye a 15 kW.ot meghaladja

Már meglévő motorkerékpár vezetői engedély esetén az elméleti és gyakorlati órák száma változik. A feltételekről irodáinkban tudsz tájékozódni.

AM kategória

A tanfolyam megkezdésének feltételei

– Jelentkezhet mindenki, aki a 13 és fél évét betöltötte(A 18. életévet be nem töltött tanuló szerződéskötéséhez a törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges.)

– a beiratkozáshoz szükség van a személyi igazolványra, lakcímkártyára

AM kategóriás vizsgára  bocsátás feltételei

• Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámainak és előírt menettávolság (10 óra/ Min. 100 km ) teljesítése
  • elméleti vizsgát legkorábban a 14. életév betöltése előtt 3 hónappal lehet tenni
  • A gyakorlati képzés kizárólag a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg, forgalmi vizsgát a 14. életév betöltése után tehetsz.

AM kategóriás jogosítvánnyal az alábbi járműveket vezetheted

• kétkerekű segédmotoros kerékpár
  • háromkerekűsegédmotoros kerékpár
  • könnyű négykerekű motorkerékpár

A1 kategória

A tanfolyam megkezdésének feltételei

– Jelentkezhet mindenki, aki a 15 és fél évét betöltötte(A 18. életévet be nem töltött tanuló szerződéskötéséhez a törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges.)

– a beiratkozáshoz szükség van a személyi igazolványra, lakcímkártyára

– és ha van, érvényes vezetői engedélye, akkor a vezetői engedély fénymásolata. Amennyiben a jogosítvány orvosi alkalmassági ideje lejárt, vagy még nem rendelkezik jogosítvánnyal, szükséges egy egészségügyi alkalmassági igazolás(I.csoportú)

A1 kategóriás vizsgára  bocsátás feltételei

• Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámainak és előírt menettávolság (16 óra/ Min.240 km ) teljesítése
  • elméleti vizsgát legkorábban a 16. életév betöltése előtt 3 hónappal lehet tenni
  • A gyakorlati képzés kizárólag a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg, forgalmi vizsgát a 16. életév betöltése után tehetsz.

A1 kategóriás jogosítvánnyal az alábbi járműveket vezetheted

• legfeljebb125 cm3-es, 11 Kw teljesítményű motorkerékpár, ahol a teljesítmény tömegaránya a 0,1 kW/kg-ot nem haladhatja meg
  • olyan motoros tricikli, amelynek teljesítménye a 15kW-ot nem haladja meg

A1 kategória meglévő B kategóriával

A tanfolyam megkezdésének feltételei

– Jelentkezhet mindenki, aki B kategóriás jogosítvánnyal rendelkezik.(A 18. életévet be nem töltött tanuló szerződéskötéséhez a törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges.)

A1 kategóriás vizsgára  bocsátás feltételei

• Az elméleti, majd a gyakorlati oktatás kötelező óraszámainak és előírt menettávolság ( 2 óra/ Min.30 km ) teljesítése
  • A gyakorlati képzés kizárólag a sikeres KRESZ vizsgát követően kezdhető meg.

A1 kategóriás jogosítvánnyal az alábbi járműveket vezetheted

• legfeljebb 125 cm3-es, 11 Kw teljesítményű motorkerékpár, ahol a teljesítmény tömegaránya a 0,1 kW/kg-ot nem haladhatja meg
  • olyan motoros tricikli, amelynek teljesítménye a 15kW-ot nem haladja meg

A2 kategória

A tanfolyam megkezdésének feltételei

– Jelentkezhet mindenki, aki a 17 és fél évét betöltötte(A 18. életévet be nem töltött tanuló szerződéskötéséhez a törvényes képviselőjének hozzájárulása szükséges.)

A2 kategóriás vizsgára  bocsátás feltételei

A2 kategóriás jogosítvánnyal az alábbi járműveket vezetheted

• legfeljebb35 Kw teljesítményű motorkerékpár, ,de a 0,2kW/kg teljesítmény/tömegarány értéket nem haladhatja meg és amelyet nemkétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át

A vezetői engedély megszerzésének egyik feltétele a közúti elsősegélynyújtó tanfolyam elvégzése, melyet igény szerint az iskola szervezetten bonyolít le. Azonban lehetőséged van egyénileg megszerezni az erről szóló igazolást.

Azok a jelentkezők, akik 1984. január 1. után valamilyen kategóriából szereztek vezetői engedélyt, illetve a vezetői engedélyüket bővítik, az elsősegély vizsga alól mentesülnek.

A beiratkozástól számított 9 hónapon belül KRESZ vizsgán kell részt venned illetve a kezdéstől számított 12 hónapon belül sikeres KRESZ vizsgát kell tenned. A sikeres KRESZ vizsgád 2 évig érvényes. Ez idő alatt kell sikeres forgalmi vizsgát tenned.

„ A vezetés szabaddá tesz, Önállóságot ad!
Boldogsággal tölt el!
A vezetés élmény!
Siker a mindennapokban…”

Szeretnéd folytatni a sort? Válaszd a Gyurinka Autósiskolát és szerezz jogsit nálunk!

Kedvező árak, részletfizetés

legyél Te is magabiztos autóvezető